Primul hram al parohiei noastre

22 iun.2014

Duminică, 22 iunie 2014, în Parohia "Sf. Ioan Botezătorul" din cartierul Europa a fost sărbătorit primul hram al acestei parohii nou înfiinţate. Sf. Liturghie a fost săvârșită de un sobor de preoţi şi diaconi din care a făcut parte şi exarhul mănăstirilor din Arhiepiscopia Clujului, pr. arhim. Dumitru Cobzaru iar răspunsurile la strană au fost date de Grupul "Maria".

Parohia "Sf. Ioan Botezătorul", păstorită de pr. paroh Cosmin Vele, a fost înfiinţată în luna octombrie a anului trecut. În prezent, slujbele sunt oficiate într-o capelă special amenajată, până când se va reuși ridicarea unei biserici de zid.

vă invităm cu mare drag să participaţi la slujbele pe care le oficiem în capela amenajată temporar de pe strada Eugen Ionescu, nr 47, bloc C1.

Puteţi redirecţiona

2% din impozitul pe venit pentru ridicarea bisericii noastre